Marka Tescil Başvurusu


Marka tescil başvurunuzu gerçekleştirirken isterseniz kendi adınıza, ailenizin veya çocuklarınızın adına, dilerseniz şirketinizin adına da tescil alabilmeniz mümkündür.


Türk Patent Enstitüsü hiçbir zaman başvuru evraklarını değerlendirirken, marka müracaatlarını yaparken kesinlikle sizin kim olduğunuzla ilgilenmeyecektir. Marka müracaatı gerçekleştirilirken T.C kimlik numaranızın olması yeterlidir.


Markanızı tescil ettirirken birden fazla kişi, şahıs veya işletme adına tescil de ettirmeniz mümkündür. Markanızın devrini gerçekleştirebilir, satabilir, tescilli olan markanız için lisans anlaşması yaparak Franchise olarak kiralayabilmeniz de mümkündür.


Tescil edilmesini düşündüğünüz markanızın anlaşılabilir olması gerekmektedir. Tescil edilecek olan markanın daha önce tescili yapılmış herhangi bir markaya benzer olmaması gerekmektedir.


Marka başvurunuzu gerçekleştirdiğiniz günden itibaren 5 yıl boyunca markanızı kullanmanız gerekmektedir. Marka tescil edildiği günden itibaren 10 yıl boyunca koruma sağlıyor olsa dahi tescili yapılan markanın ilerleyen dönemler içerisinde itiraz edilip mevcut hak sahibinden alınmaması için kullanmanız gerekmektedir.


Karar Patent, marka tescili ve diğer hizmetler konusunda uzman personelleri ile yanınızda olmaktan gurur duymaktadır. Markanız ile ilgili gerekli tüm işlemleriniz deneyimli marka vekilleri tarafından incelenerek takibi gerçekleştirilecektir. Marka ve diğer belgelendirme hizmetlerinde bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.